Projekt ukončen, aktivity sítě pokračují

Projekt Mezioborová síť udržitelného rozvoje byl úspěšně ukončen 30. 4. 2014, aktivity sítě však nadále pokračují.

Tyto původní stránky projektu budou aktualizovány pouze ve výjimečných případech, pro pokračování aktivit je třeba přejít na následující webové stránky:

 

Regionální centrum expertízy Česko - pro další spolupráci subjektů v Česku

COPERNICUS Alliance - pro mezinárodní spolupráci

Mezinárodní projektu UE4SD (běžel v letech 2013-2016)

Webová encyklopedie Enviwiki

Recenzovaný časopis Envigogika

 

Semináře

Škola zeleného IT

Green IT School OsloVe dnech 7.-11. Října 2013 se účastnil člen našeho projektového týmu Jiří Dlouhý akce zvané UGAF School on Green IT, kterou organizoval aUniverzita Oslo.

V rámci 4 denního setkání se sešlo 15 specialistů, jak z IT oborů jako IT manažeři a IT pracovníci a administrátoři, ale také postgraduální student a odborníci z oblasti udržitelného rozvoje.

Číst dál: Škola zeleného IT

Partneři MOSURu představili nejzajímavější výstupy projektu na závěrečném setkání v Praze

 DSC7262Dne 29. dubna 2014  proběhlo v historickém centru Univerzity Karlovy v Praze závěrečné projektové setkání partnerů Mezioborové sítě pro udržitelný rozvoj - MOSUR. V odpolední veřejné části setkání byly přítomným zájemcům představeny nejzajímavější výstupy projektu za jednotlivé partnerské organizace. Na závěr proběhla diskuze o možnosti navazující spolupráce akademických institucí s dalšími společenskými aktéry z neziskového i soukromého sektoru.

Číst dál: Partneři MOSURu představili...

Proběhla série workshopů s editorem Elsevieru: Odborné psaní a editování (impaktovaných) časopisů

Centrum pro otázky životního prostředí UK v Praze uspořádalo pro zájemce o publikování v impaktovaných časopisech sérii workshopů s doc. Rodrigem Lozanem z Utrecht University, který je mj. editorem Journal of Cleaner Production (Impact Factor 3.398, Elsevier). Workshopy proběhly 17., 18. a 19. 2. 2014 v Praze a Českých Budějovicích.

Číst dál: Proběhla série workshopů s...

Proběhl workshop „Svět po roce 2015 - vzdělávání k udržitelnosti“

IMG 1796 sDne 22. ledna 2014 proběhl v Informačním centru OSN v Praze praktický jednodenní workshop pro zájemce o aktivní formy vzdělávání se zaměřením na udržitelný rozvoj a globální agendu po roce 2015. Workshop byl organizován Centrem pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze (COŽP UK) ve spolupráci s Informačním centrem OSN (UNIC).

Číst dál: Proběhl workshop „Svět po...

Série workshopů s editorem Elsevieru: Psaní článků pro impaktovaný časopis

Kdy: 17., 18. a 19. 2. 2014

Kde: Praha, České Budějovice

Centrum pro otázky životního prostředí UK v Praze zve doktorské studenty a vědecké pracovníky, se zájmem o publikování v impaktovaných časopisech, na sérii workshopů s doc. Rodrigem Lozanem z Utrecht University, který je mj. editorem Journal of Cleaner Production (Impact Factor 3.398, Elsevier).

Číst dál: Série workshopů s editorem...

Praktický workshop: Svět po roce 2015 - Vzdělávání k udržitelnosti

Kdy: 22. 1. 2014

Kde: Informační centrum OSN v Praze, Železná 24, Praha 1

Srdečně Vás zveme na jednodenní praktický workshop pro pracovníky ve vzdělávání se zaměřením na udržitelný rozvoj a globální výhled po roce 2015. V rámci workshopu účastníci získají aktuální informace o připravované agendě OSN, seznámí se s interaktivní vzdělávací aktivitou "Pyramida udržitelnosti" a budou mít možnost si vyměnit své zkušenosti v oblasti vzdělávání k udržitelnosti.

Číst dál: Praktický workshop: Svět po...

Seminář Otevřený prostor 2014: Komunitní modely financování

seminar Open Space posterKdy: 29. 1. – 2. 2. 2014

Kde: ekocentrum Jezírko, Brno - Soběšice

Zveme vás na seminář o možnostech svépomocného finančnictví. Během diskuzí se budeme zabývat například otázkami jak se vzájemně financovat, jak bezpečně zajistit úvěr pro dobrou věc, případně jak založit družstevní či komunitní nebankovní subjekt a dalšími.

Číst dál: Seminář Otevřený prostor...

Hrozba kolapsu komplexních společností a mapování budoucích rizik

Korowicz fotoV rámci diskuzního cyklu indikátory trvalé udržitelnosti a cesty k ekonomice ustáleného stavu Vás zveme na jednodenní seminář

s Davidem Korowiczem  

z irského think tanku Feasta – Foundation for the Economics of Sustainability na téma:

Hrozba kolapsu komplexních společností a mapování budoucích rizik

KDY: Seminář proběhne ve středu 29. ledna 2014 (tlumočení zajištěno)

KDE: Brno, Vzdělávací centrum Otevřená zahrada – konferenční sál, Údolní 33 (vstup ve dvoře)

Číst dál: Hrozba kolapsu komplexních...

Seminář Indikátory trvalé udržitelnosti a cesty k ekonomice ustáleného stavu

Kdy: středa 30. ledna 2013

Kde: Sluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce

Zveme vás na jednodenní diskusní seminář se  Saamahem Abdallahem z britského think tanku New Economics Foundation (NEF) na téma: Indikátory trvalé udržitelnosti a cesty k ekonomice ustáleného stavu

Číst dál: Seminář Indikátory trvalé...

Společenská smlouva o udržitelnosti vysokého vzdělávaní k udržitelném rozvoji

COPERNICUS Alliance připravila dokument nazvaný ‚Společenská smlouva o udržitelnosti vysokého vzdělávaní k udržitelném rozvoji‘ v rámci konference Rio+20, která se konala v Rio de Janeiro v červnu 2012. K propagaci této smlouvy v České republice byl souhrn jejích hlavních bodů prezentován na setkání Společnosti pro udržitelný život.

Mít či sdílet

Zveme vás na seminář o environmnetálních, sociálních a ekonomických sovislotech různých forem vlastnictví.

 

Kdy? 1. 5. 2. 2012

Kde? Ekocentrum Střevlík, Oldřichov v Hájích (Jizerské hory)

 

Jaké mohou být alternativy privátního vlastnictví? Družtevní, komunitní, obecní, neziskové? Seminář bude mít formu open space, tedy všichni účastníci budou zároveň i lektory. Bližší informace a přihlášky na www.thinktank.cz.

 

Uzávěrka přihlášek 17. 1. 2012

 

Těšíme se!

Mezinárodní seminář k ustavení RCE (Regionálního centra expertizy)

RCE

Centrum pro otázky životního prostředí Karlovy Univerzity v Praze a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) připravují mezinárodní seminář, který se bude konat 9.-10. února 2012 v Ústí nad Labem. Jeho cílem je přispět k ustavení prvního Regionálního centra expertízy ke vzdělávání pro udržitelný rozvoj v České republice a současně prvního takového centra v post-socialistických zemích kromě Ruska.

Číst dál: Mezinárodní seminář k...

Business Leaders Forum zve na diskusi na téma spolupráce univerzit a soukromé sféry

Neformální setkání v rámci projektu Stínování manažerů - „Diskuse u kulatého stolu“ - na téma „Spolupráce univerzit a soukromé sféry, jakou roli hrají absolventské sítě se uskuteční dne 3. listopadu 2011 od 19 do 20 hodin v prostorách HUB, Drtinova 557/10, Praha 5. Viz pozvánka a tisková zpráva.

Záznam ze semináře k 1. návrhu Státní politiky životního prostředí

DSC_3930Diskuse nad 1. návrhem Státní politiky životního prostředí proběhla 15. června v Centru pro otázky životního prostředí. Na našem webu si můžete stáhnout a prohlédnout materiály z této diskuse a také filmový záznam vystoupení Veroniky Hunt-Šafránkové.

Číst dál: Záznam ze semináře k 1....

Novinky

Založení RCE Česko

Dne 27. dubna 2017 byla oficiálně zahájena činnost Regionálního centra expertizy Česko. Po více než ročním úsilí Centra pro otázky životního prostředí UK bylo toto sdružení úspěšně akreditováno Univerzitou OSN (United Nations University, UNU) a bylo mu uděleno právo používat značku RCE. V České republice je RCE Česko prvním sdružení tohoto typu, ačkoliv síť Regionálních center expertizy v celém světě dnes tvoří více než 150 těchto sdružení. Ve střední a východní Evropě se tento model spolupráce uplatnil jen minimálně – doposud existovala jen 4 RCE v Albánii, Rusku a Srbsku. Zápis z úvodního zasedání RCE si můžete stáhnout zde.

Toto RCE je přímým pokračováním projektu MOSUR. O RCE Czechia se můžete více dozvědět na jeho webových stránkách.

Článek o našem projektu MOSUR vyšel v časopisu I-Forum

V časopisu Univerzity Karlovy I-Forum vyšel rozhovor s Janou Dlouhou o projektu MOSUR. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách I-Fora

 

Vyjde soubor případových studií regionálního udržitelného rozvoje

Připravujeme soubor případových studií, který představí případy (ne)udržitelného regionálního rozvoje, a to především z hlediska rolí společenských aktérů. Tyto studie budou analyzovány z hlediska procesů sociálního učení probíhajících na místní úrovni; najdou také uplatnění ve vysokoškolské výuce jakožto základ místně zakotveného učení na této úrovni. Postupně budou zařazeny do Envigogiky a vyjdou jako její zvláštní číslo; z hlediska praxe mohou posloužit jako modelový příklad určité společenské situace. Základ souboru případových studií, které vyjdou do konce roku 2014, naleznete zde.

 

Projekt MOSUR úspěšně skončil - aktivity pokračují

Projekt MOSUR oficiálně skončil dne 30. 4. 2014, mnohé z aktivit projektu však pokračují i nadále:

Časopis Envigogika

EnviWiki - webová environmentální encyklopedie

PLATFORMA - nově připravovaná webová stránka o UR na vysokých školách

 

Hledání na webu

Kontakt

Kontakt: Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí, José Martího 407/2, 162 00 Praha 6, tel: 220 199 460, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stránky projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje

esf