Projekt ukončen, aktivity sítě pokračují

Projekt Mezioborová síť udržitelného rozvoje byl úspěšně ukončen 30. 4. 2014, aktivity sítě však nadále pokračují.

Tyto původní stránky projektu budou aktualizovány pouze ve výjimečných případech, pro pokračování aktivit je třeba přejít na následující webové stránky:

 

Regionální centrum expertízy Česko - pro další spolupráci subjektů v Česku

COPERNICUS Alliance - pro mezinárodní spolupráci

Mezinárodní projektu UE4SD (běžel v letech 2013-2016)

Webová encyklopedie Enviwiki

Recenzovaný časopis Envigogika

 

Konference k přípravě světového summitu OSN o udržitelném rozvoji RIO+20

Dejvice knihovna

Dne 15. 3. proběhla v rámci projektu významná konference "Budoucnost, kterou chceme". Zde jsou zveřejněny jednotlivé prezentace a další materiály. Zde můžete vstoupit do veřejné diskuse a přispět k připravovanému dokumentu za české "major groups".

 

 

 

Centrum pro otázky životního prostředí si Vás dovoluje pozvat na konferenci a debatu věnovanou přípravě Světového summitu OSN o udržitelném rozvoji RIO+20

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Budoucnost, kterou chcemerio

15. 3. 2012, 9:00 – 17:00 hod., Ballingův sál NTK

 

Národní technická knihovna, 160 80 Praha 6 – Dejvice

Vstup do Ballingova sálu: NTK4, Studentská 13 – plně bezbariérový přístup

 

 

 

 

Témata konference:

  • Obsah a význam Summitu OSN Rio+20
  • Neziskový sektor a vzdělávání pro udržitelný rozvoj
  • Role místních samospráv na cestě k udržitelnému rozvoji
  • Global Compact a zelená ekonomika jako příležitost pro firmy

 

  • Program konference ke stažení zde
  • Na konferenci se prosím registrujte zde
  • O čem bude konference RIO+20 a jak se do její přípravy zapojit? Více zde
  • Aktualizováno: Podrobný program konference ke stažení zde

 

 

O čem bude konference RIO+20 a jak se do její přípravy zapojit? Více zde

S jakýmikoliv dotazy se obraťe na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Podrobnosti:

 

Cílem setkání je představit Summit RIO +20 a aktuální dění kolem něj, jeho přínos v globálním měřítku, a dopad na Českou republiku. Akce má přispět k zapojení českých tzv. „major groups“, tedy reflektovat roli nevládních organizací a zástupců vzdělávacích organizací, místních samospráv a byznysu, tedy podnikatelské sféry, která se zajímá o „green economy“. Na konferenci bychom rádi formulovali stručné závěry – teze použitelné pro tvorbu strategií a politik, kterými by ČR reagovala na mezinárodní dění v oblasti UR.

 

Možnost aktivní účasti

  • panelovou diskusi budou vést námi vybraní představitelé major groups – lze si tedy připravit rozmanité podněty týkající se témat, kterým se panelisté věnují
    • v průběhu konference je možné vstoupit do širší (moderované) diskuze – lze zahrnout i kontroverzní podměty, pokud budou náležitě připraveny
  • své náměty o délce max 500 slov mohou účastníci kdykoli poslat na interaktivní web Summitu http://www.futurewewant.org/submit-your-ideas
  • cílem diskuse by měl být vznik závěrečného textu za každou Major Group – bude sloužit jako podklad pro přípravný proces pro Rio+20 v ČR.
  • existuje prostor pro prezentace formou posteru – žádáme, aby účastníci poslali popis svých posterových prezentací do 12.3.2012.

Novinky

Založení RCE Česko

Dne 27. dubna 2017 byla oficiálně zahájena činnost Regionálního centra expertizy Česko. Po více než ročním úsilí Centra pro otázky životního prostředí UK bylo toto sdružení úspěšně akreditováno Univerzitou OSN (United Nations University, UNU) a bylo mu uděleno právo používat značku RCE. V České republice je RCE Česko prvním sdružení tohoto typu, ačkoliv síť Regionálních center expertizy v celém světě dnes tvoří více než 150 těchto sdružení. Ve střední a východní Evropě se tento model spolupráce uplatnil jen minimálně – doposud existovala jen 4 RCE v Albánii, Rusku a Srbsku. Zápis z úvodního zasedání RCE si můžete stáhnout zde.

Toto RCE je přímým pokračováním projektu MOSUR. O RCE Czechia se můžete více dozvědět na jeho webových stránkách.

Článek o našem projektu MOSUR vyšel v časopisu I-Forum

V časopisu Univerzity Karlovy I-Forum vyšel rozhovor s Janou Dlouhou o projektu MOSUR. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách I-Fora

 

Vyjde soubor případových studií regionálního udržitelného rozvoje

Připravujeme soubor případových studií, který představí případy (ne)udržitelného regionálního rozvoje, a to především z hlediska rolí společenských aktérů. Tyto studie budou analyzovány z hlediska procesů sociálního učení probíhajících na místní úrovni; najdou také uplatnění ve vysokoškolské výuce jakožto základ místně zakotveného učení na této úrovni. Postupně budou zařazeny do Envigogiky a vyjdou jako její zvláštní číslo; z hlediska praxe mohou posloužit jako modelový příklad určité společenské situace. Základ souboru případových studií, které vyjdou do konce roku 2014, naleznete zde.

 

Projekt MOSUR úspěšně skončil - aktivity pokračují

Projekt MOSUR oficiálně skončil dne 30. 4. 2014, mnohé z aktivit projektu však pokračují i nadále:

Časopis Envigogika

EnviWiki - webová environmentální encyklopedie

PLATFORMA - nově připravovaná webová stránka o UR na vysokých školách

 

Hledání na webu

Kontakt

Kontakt: Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí, José Martího 407/2, 162 00 Praha 6, tel: 220 199 460, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stránky projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje

esf