Projekt ukončen, aktivity sítě pokračují

Projekt Mezioborová síť udržitelného rozvoje byl úspěšně ukončen 30. 4. 2014, aktivity sítě však nadále pokračují.

Tyto původní stránky projektu budou aktualizovány pouze ve výjimečných případech, pro pokračování aktivit je třeba přejít na následující webové stránky:

 

Regionální centrum expertízy Česko - pro další spolupráci subjektů v Česku

COPERNICUS Alliance - pro mezinárodní spolupráci

Mezinárodní projektu UE4SD (běžel v letech 2013-2016)

Webová encyklopedie Enviwiki

Recenzovaný časopis Envigogika

 

Odborná exkurze do Rakouska za studiem udržitelného rozvoje v oblasti Štýrský Hradec-Štýrsko

Centrum pro otázky životního prostředí UK zve 15 studentů všech vysokých škol na 6-denní odbornou exkurzi v termínu 10. -15. 9. 2012. Tématem exkurze jsou různé aspekty  udržitelného rozvoje v oblasti Štýrský Hradec-Štýrsko. Podmínkou účasti je znalost angličtiny.

 

Program exkurze:vulcano-region riegersburg

Den 1:  Cesta do Rakouska

Den 2: „Udržitelná univerzita“ – prezentace univerzity Štýrský Hradec, prohlídka města

Den 3:   Místní podnikání – exkurze do „sopečné oblasti“ vč. továrny na čokoládu, návštěva hradu Riegersburg avýrobce bioslivovice a bioocta

Den 4: „Udržitelná energie“ – navštěva různých energeticky úsporných projektů, tj. známá Energieschaustrasse

Den 5: Kultura a venkovský rozvoj – knihovna Stift Admont a národní park Gesäuse

Den 6: Rozvoj bývalého těžebního regionu – workshop zaměřený na problematiku brownfields, , Návštěva  „Železné hory“ Erzberg. Návrat do Čech.

energy solar-tree city-of-gleisdorfVýstup z exkurze: Studenti budou vypracovávat krátkou případovou studii mapující vybraný problém Štýrského regionu.

Cesta a ubytování: Do Rakouska pojedeme autobusem,  ve městě Štýrský Hradec  se ubytujeme v hotelu, ve městě Eisenerz  budeme bydlet na koleji.

Poplatky:

Náklady na exkurzi jsou hrazeny pořadateli, studenti platí pouze registrační poplatek v hodnotě 1000 Kč.

Počet míst je omezený,  proto s přihlašováním neváhejte.  Přihlašovací formulář najdete zde.

Exkurze běží v rámci projektu MOSUR, s pomocí našeho partnera Karl-Franzens-Universität Graz a Regionálního centra expertízy Graz-Styria.

S jakýmikoliv dotazy se neváhejte obrátit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na setkání v Rakousku.

Propagační plakát najdete zde.

Novinky

Založení RCE Česko

Dne 27. dubna 2017 byla oficiálně zahájena činnost Regionálního centra expertizy Česko. Po více než ročním úsilí Centra pro otázky životního prostředí UK bylo toto sdružení úspěšně akreditováno Univerzitou OSN (United Nations University, UNU) a bylo mu uděleno právo používat značku RCE. V České republice je RCE Česko prvním sdružení tohoto typu, ačkoliv síť Regionálních center expertizy v celém světě dnes tvoří více než 150 těchto sdružení. Ve střední a východní Evropě se tento model spolupráce uplatnil jen minimálně – doposud existovala jen 4 RCE v Albánii, Rusku a Srbsku. Zápis z úvodního zasedání RCE si můžete stáhnout zde.

Toto RCE je přímým pokračováním projektu MOSUR. O RCE Czechia se můžete více dozvědět na jeho webových stránkách.

Článek o našem projektu MOSUR vyšel v časopisu I-Forum

V časopisu Univerzity Karlovy I-Forum vyšel rozhovor s Janou Dlouhou o projektu MOSUR. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách I-Fora

 

Vyjde soubor případových studií regionálního udržitelného rozvoje

Připravujeme soubor případových studií, který představí případy (ne)udržitelného regionálního rozvoje, a to především z hlediska rolí společenských aktérů. Tyto studie budou analyzovány z hlediska procesů sociálního učení probíhajících na místní úrovni; najdou také uplatnění ve vysokoškolské výuce jakožto základ místně zakotveného učení na této úrovni. Postupně budou zařazeny do Envigogiky a vyjdou jako její zvláštní číslo; z hlediska praxe mohou posloužit jako modelový příklad určité společenské situace. Základ souboru případových studií, které vyjdou do konce roku 2014, naleznete zde.

 

Projekt MOSUR úspěšně skončil - aktivity pokračují

Projekt MOSUR oficiálně skončil dne 30. 4. 2014, mnohé z aktivit projektu však pokračují i nadále:

Časopis Envigogika

EnviWiki - webová environmentální encyklopedie

PLATFORMA - nově připravovaná webová stránka o UR na vysokých školách

 

Hledání na webu

Kontakt

Kontakt: Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí, José Martího 407/2, 162 00 Praha 6, tel: 220 199 460, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stránky projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje

esf