Série workshopů s editorem Elsevieru: Psaní článků pro impaktovaný časopis

Kdy: 17., 18. a 19. 2. 2014

Kde: Praha, České Budějovice

Centrum pro otázky životního prostředí UK v Praze zve doktorské studenty a vědecké pracovníky, se zájmem o publikování v impaktovaných časopisech, na sérii workshopů s doc. Rodrigem Lozanem z Utrecht University, který je mj. editorem Journal of Cleaner Production (Impact Factor 3.398, Elsevier).

Workshop pro PhD studenty a postdoky

Cílem workshopu je seznámit účastníky s postupy a praktickými doporučeními psaní pro impaktované časopisy a pod vedením zkušeného editora je aplikovat na vlastní rozpracované texty. Odborné zaměření textu by mělo souviset s tématem udržitelnosti v široce pojatém chápání (od přírodovědného až po sociální rozměr). Workshop proběhne ve dvou termínech v Praze a v ČB (viz Registrace). Všechny workshopy probíhají v angličtině.

Požadavky:

Účastníci přinesou pracovní verzi vlastního odborného textu v angličtině, který si budou vzájemně revidovat (text může být v různých stadiích publikačního procesu). Zároveň je vhodné přinést příklad kvalitního a slabě napsaného odborného článku.

Workshop pro editory a recenzenty

Workshop bude zaměřen na publikační proces v impaktovaných časopisech z pohledu editorů a recenzentů - bude se týkat metodologie, rozvíjení nových elektronických klasifikačních, editorských a recenzních systémů, současných trendů k větší interdisciplinaritě publikací, atd.

Podrobnější info a registrace:

Workshop pro Ph.D. studenty a postdoky: pondělí 17. února v 10:00 - České Budějovicepřihlášky zde

Workshop pro editory: úterý 18. února v 13:30 (registrace) - workshop proběhne od 14:00 ve velké zasedací síni Karolina, Ovocný trh 3-5, Praha 1. Přihlášky zde

Workshop pro Ph.D. studenty a postdoky: středa 19. února v 9:00 (registrace) - workshop proběhne od 9:30 v prostorách Centra pro otázky životního prostředí, Praha 6, José Martího 2Přihlášky zde

Registrace je otevřená do 10. února nebo do naplnění kapacit. Počet míst je omezený, neváhejte se proto registrovat co nejdříve.

Podrobné informace v AJ

Případné dotazy na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.