Odborná exkurze do Rakouska za studiem udržitelného rozvoje v oblasti Štýrský Hradec-Štýrsko

Centrum pro otázky životního prostředí UK zve 15 studentů všech vysokých škol na 6-denní odbornou exkurzi v termínu 10. -15. 9. 2012. Tématem exkurze jsou různé aspekty  udržitelného rozvoje v oblasti Štýrský Hradec-Štýrsko. Podmínkou účasti je znalost angličtiny.

 

Program exkurze:vulcano-region riegersburg

Den 1:  Cesta do Rakouska

Den 2: „Udržitelná univerzita“ – prezentace univerzity Štýrský Hradec, prohlídka města

Den 3:   Místní podnikání – exkurze do „sopečné oblasti“ vč. továrny na čokoládu, návštěva hradu Riegersburg avýrobce bioslivovice a bioocta

Den 4: „Udržitelná energie“ – navštěva různých energeticky úsporných projektů, tj. známá Energieschaustrasse

Den 5: Kultura a venkovský rozvoj – knihovna Stift Admont a národní park Gesäuse

Den 6: Rozvoj bývalého těžebního regionu – workshop zaměřený na problematiku brownfields, , Návštěva  „Železné hory“ Erzberg. Návrat do Čech.

energy solar-tree city-of-gleisdorfVýstup z exkurze: Studenti budou vypracovávat krátkou případovou studii mapující vybraný problém Štýrského regionu.

Cesta a ubytování: Do Rakouska pojedeme autobusem,  ve městě Štýrský Hradec  se ubytujeme v hotelu, ve městě Eisenerz  budeme bydlet na koleji.

Poplatky:

Náklady na exkurzi jsou hrazeny pořadateli, studenti platí pouze registrační poplatek v hodnotě 1000 Kč.

Počet míst je omezený,  proto s přihlašováním neváhejte.  Přihlašovací formulář najdete zde.

Exkurze běží v rámci projektu MOSUR, s pomocí našeho partnera Karl-Franzens-Universität Graz a Regionálního centra expertízy Graz-Styria.

S jakýmikoliv dotazy se neváhejte obrátit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na setkání v Rakousku.

Propagační plakát najdete zde.