Co se děje v environmentálním výzkumu a výuce na vysokých školách?

Mezioborová konference Fóra vysokoškolských učitelů a Rámcové dohody pražských vysokých škol o spolupráci v environmentální oblasti.

Program konference je zaměřený na informování o aktuálním dění v environmentálním výzkumu a vzdělávání na VŠ a stručné představení těchto trendů širší akademické obci.

Místo a čas konání:

Středa, 25. září 2013, 9 - 17 hod.

Krajinova posluchárna, Přírodovědecká fakulta UK, Benátská 2, Praha 2.

Celá akce bude zaměřena diskusně s cílem identifikovat potenciál další spolupráce. Na konferenci budou prezentovány výsledky výzkumu v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, které byly dosaženy na pražských VŠ: bude zde představen výzkumný program Univerzity Karlovy (zapojeno 7 univerzitních pracovišť) s názvem PRVOUK Environmentální výzkum.

Současně se jedná o první konferenci právě uzavírané Rámcové dohody pražských VŠ o spolupráci v environmentální oblasti, která usiluje o posílení spolupráce a sdílení informací ve výzkumu a vzdělávání v environmentální oblasti na vysokých školách, a Fóra VŠ učitelů (širší a volné sdružení VŠ učitelů a institucí v ČR s cílem rozvíjet debatu o vzdělávání k udržitelnému rozvoji).

Vysoké školy sdružené v Rámcové dohodě: České vysoké učení technické v Praze, Česká zemědělská univerzita v Praze, Univerzita Karlova v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Vysoká škola ekonomická v Praze.

Program zahrnuje také příspěvek občanského sdružení Zelený kruh zaměřený na potenciál spolupráce vysokých škol s praxí.

Přihlášky na konferenci zde. (Konference je bez vstupního poplatku.)

Program konference naleznete zde.

Konferenci pořádá v rámci komunikační a interaktivní platformy projektu MOSUR Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí a Přírodovědecká Fakulta.

Pro bližší informace prosím kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..