Mezinárodní letní škola programu ISPoS

Hora Svaté Kateřiny - Pohled z Nové vsi

Letní škola organizovaná v rámci společného studijního programu ISPoS – Interdisciplinary Study Program on Sustainability zajišťovaného Centrem pro otázky životního prostředí UK a Institut für Umweltkommunikation, Leuphana Universität Lüneburg (instituce, která v současné době nese titul UNESCO-Chair “Higher Education for Sustainable Development“) proběhla 3. – 10. 9. 2011.

isposLetní škola proběhla v září roku 2011 v česko-německém pohraničí, na terénní základně Hora Svaté Kateřiny v jazyce anglickém.

 

Program je založen na interdisciplinární mezinárodně organizované výuce v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, kterou vedou učitelé participujících vysokých škol a účastní se jí studenti z Čech a Německa. Letní škola se orientovala na problematiku udržitelného rozvoje v globálním a především regionálním měřítku – zaměřila se na problémy projevující se v oblasti severočeského regionu, Krušných hor a podkrušnohoří. Ve výuce byla využita a dále rozpracována případová studie o hlavních problémech tohoto regionu.

dbuV současné době je LŠ akreditována v rámci Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze pro studenty bakalářského stupně a je ohodnocena 3 ECTS kredity. Výuka je součástí mezinárodní sítě spolupráce ve výuce životního prostředí a udržitelného rozvoje Virtual Campus for Sustainable Europe (VCSE, viz http://www.vcse.eu/). Běží v rámci projektu ISPoS (http://www.czp.cuni.cz/ispos) podporovaného nadací DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt).

 

Program letní školy a výsledky práce studentů viz http://www.czp.cuni.cz/vcsewiki/index.php/Summer_school_2011.

 

leuphanaInstitute for Environmental & Sustainability Communication
Leuphana University Lüneburg
Kontakt: Simon Burandt
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

UK_logo_hnedeCentrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze
Kontakt: Jana Dlouhá
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel. +420 220 199 485
http://www.czp.cuni.cz/