Mezinárodní letní škola v oblasti Krušných hor

Hora Svaté Kateřiny - Pohled z Nové vsi

Zveme studenty na letní školu organizovanou v rámci společného studijního programu ISPoS – Interdisciplinary Study Program on Sustainability zajišťovaného Centrem pro otázky životního prostředí UK a Institut für Umweltkommunikation, Leuphana Universität Lüneburg (instituce, která v současné době nese titul UNESCO-Chair “Higher Education for Sustainable Development“).

isposLetní škola proběhne 3. – 10. 9. 2011, a to v česko-německém pohraničí, terénní základnou je Hora Svaté Kateřiny. Jazykem výuky je angličtina; většina výdajů spojených s letní školou je studentům hrazena organizátory. Uzávěrka přihlášek je konec června 2011; online přihlášky najdete na stránkách COŽP UK: http://www.czp.cuni.cz/

Program je založen na interdisciplinární mezinárodně organizované výuce v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, kterou povedou učitelé participujících vysokých škol a účastní se jí studenti z Čech a Německa. Letní škola se bude orientovat na problematiku udržitelného rozvoje v globálním a především regionálním měřítku – zaměří se na problémy projevující se v oblasti severočeského regionu, Krušných hor a podkrušnohoří. Ve výuce bude využita a dále rozpracována případová studie o hlavních problémech tohoto regionu.

dbuV současné době je LŠ akreditována v rámci Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze pro studenty bakalářského stupně a je ohodnocena 3 ECTS kredity. Výuka je součástí mezinárodní sítě spolupráce ve výuce životního prostředí a udržitelného rozvoje Virtual Campus for Sustainable Europe (VCSE, viz http://www.vcse.eu/). Běží v rámci projektu ISPoS (http://www.czp.cuni.cz/ispos) podporovaného nadací DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt). Počet míst je omezen.

Těšíme se na zájem Váš i Vašich studentů, s pozdravem za organizátory

 

leuphanaInstitute for Environmental & Sustainability Communication
Leuphana University Lüneburg
Kontakt: Simon Burandt
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

UK_logo_hnedeCentrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze
Kontakt: Jana Dlouhá
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel. +420 220 199 485
http://www.czp.cuni.cz/