Pozvánka: "Letní" škola I. s tématem Region a regionální výuka, 7.–9. března 2014

Lipka, školské zařízení pro environmentální vzdělávání v Brně ve spolupráci s Centrem pro otázky životního prostředí UK organizuje "letní" školu na Rychtě (Krásensko). Termín uzávěrky přihlášek je nejpozději 28. února 2014, přihlásit se je možné zde.

Letní škola MOSUR je určena pro všechny bakalářské a magisterské studenty mimopražských vysokých škol, kteří mají zájem další vzdělávání, společné zážitky a environmentální výchovu. První letní škola se uskuteční v prostředí Drahanské vrchoviny, na Rychtě v Krásensku. Jejím hlavním tématem bude Region a regionální výuka.

Letní škola MOSUR je pro studenty mimopražských vysokých škol zdarma, celá akce je hrazena z projektu Mezioborová síť udržitelného rozvoje – MOSUR.

Na letní škole se budeme věnovat především regionu a regionální výuce. Čeká nás třídenní pobyt v prostředí Drahanské vrchoviny, návštěva zaniklé středověké osady doplněná o výklad archeologa dr. Ludvíka Belcrediho. Zájemci se mohou vydat prozkoumat podzemí jeskyně Piková dáma v Moravském krasu, nebo na vycházku do okolí Holštejna a místních jeskyní a závrtů. Nebude chybět ani prohlídka obce Krásensko, ukázky výukových programů pracoviště Rychta, příklady dobré praxe a outdoorové hry. Většinu času strávíme venku, proto se prosím připravte na chladnější počasí a vybavte se teplým oblečením a pohodlnými botami.

Přihláška na akci je závazná. Po vyplnění elektronické přihlášky vyčkejte prosím na další pokyny, které obdržíte od kontaktní osoby na e-mail uvedený v přihlášce.

(Kontaktní osoba:

Mgr. Kateřina Mrázková, Ph.D., E: katerina.mrazkova(at)lipka.cz, T: 543 420 825)