Pozvánka: Mezinárodní jarní škola na téma udržitelného rozvoje 2014

Zboen Kostelec a ov 01

Kdy: 30.3. - 5.4.2014

Kde: Týnec nad Sázavou

Zveme studenty bakalářského či magisterského studia jakéhokoli studijního oboru na mimopražské univerzitě v ČR k účasti na mezinárodní jarní škole s tématikou udržitelného rozvoje – International Spring School on Sustainable Development 2014.

Registrace je otevřená do konce ledna 2014.

Termín: 30. března - 5. dubna 2014

Lokalita: Týnec nad Sázavou

Organizuje: Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze spolu s Open University of the Netherlands

Kredity: 2 ECTS

Během této týdenní mezinárodní jarní školy se studenti blíže seznámí s konceptem udržitelného rozvoje a konkrétními příklady v praxi. Důraz bude kladen na interaktivní a diskuzní formu výuky (žádné dlouhé přenášky). Účastnit se budou také studenti z několika evropských zemí a komunikačním jazykem celého kurzu bude angličtina.

Na kurz se mohou hlásit studenti vyšších ročníků bakalářského či magisterského studia jakéhokoli oboru a zaměření z českých mimopražských univerzit. Pro tyto studenty je účast na kurzu plně hrazena. Budou mít také možnost získat příspěvek na cestovné do/z místa setkání.

Více podrobností na AJ stráknách a v propagačním posteru.

hotel tynec

Článek o našem projektu MOSUR vyšel v časopisu I-Forum

V časopisu Univerzity Karlovy I-Forum vyšel rozhovor s Janou Dlouhou o projektu MOSUR. Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách I-Fora

Vyjde soubor případových studií regionálního udržitelného rozvoje

Připravujeme soubor případových studií, který představí případy (ne)udržitelného regionálního rozvoje, a to především z hlediska rolí společenských aktérů. Tyto studie budou analyzovány z hlediska procesů sociálního učení probíhajících na místní úrovni; najdou také uplatnění ve vysokoškolské výuce jakožto základ místně zakotveného učení na této úrovni. Postupně budou zařazeny do Envigogiky a vyjdou jako její zvláštní číslo; z hlediska praxe mohou posloužit jako modelový příklad určité společenské situace. Základ souboru případových studií, které vyjdou do konce roku 2014, naleznete zde.

Projekt MOSUR úspěšně skončil - aktivity pokračují

Projekt MOSUR oficiálně skončil dne 30. 4. 2014, mnohé z aktivit projektu však pokračují i nadále:

Časopis Envigogika

EnviWiki - webová environmentální encyklopedie

PLATFORMA - nově připravovaná webová stránka o UR na vysokých školách

Hledání na webu

Kontakt

Kontakt: Univerzita Karlova v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí, José Martího 407/2, 162 00 Praha 6, tel: 220 199 460, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Stránky projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje

esf